Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jak to u nás chodí

 

 

Brzy ráno chodíme krmit směsí ovsa, otrub a vojtěšky, poté mají klid, aby se mohli nasnídat koně i my :-). Přibližně kolem půl osmé jdeme znovu do stáje a začínáme místovat. Pustíme mezitím některé koně, kteří nechodí se stádem, do výběhu (pouštění koní jednotlivě je u nás možné po dohodě), ostatním dáváme seno do boxů, kterých máme 20.

 

Stáj je většinou hotová mezi devátou a desátou hodinou, koně u nás stojí na pilinách, ale opět je to o dohodě, v individuálních případech je možné podestýlat slámou. V případě potřeby navozíme do vyházených boxů čistou podestýlku, zameteme a kolem 10 hodin zavřeme koně z výběhu, v zimě zadekujeme a pustíme stádo ven. Po práci si uvaříme kafe nebo čaj ve společné šatně, někdy jdeme dopoledne jezdit, někdy uklízíme areál a jindy jdeme domů.

 

p1040448.jpg

 

V průběhu dne chodí za svými čtyřnohými miláčky jejich majitelé, někdy je jen vyčistí (případně ošetří) a pomazlí se s nimi, jindy jdou jezdit do terénu, na velkou pískovou jízdárnu s geotextilií nebo do jezdecké haly.

 

 

dsc07045.jpg

 

Odpoledne znovu posbíráme koblížky z boxů (někteří koně byli přes den doma nebo zůstali v boxech po ježdění), dáme koním seno, nachystáme si večerní krmení a zavřeme koně do boxů. V závislosti na počasí a ročním období bývají koně venku různě dlouho. K večeři dostanou koníci směs ovsa, otrub a vojtěšky a případně další dobroty a vitamíny. Na noc se stáj zamyká stejně jako malá vytápěná sedlovna.

Koně chodí pravidelně na pastvinu. Dle počasí tam tráví svůj čas přibližně od 10 do 16 hodin.

 

V létě....

p5250010.jpg

V zimě....

 nik_5799.jpg

 

Podél areálu protéká řeka Hvozdnice, do které chodíme rádi chladit koním nohy. 

 

14647_102810629744749_7329698_n.jpg